Historia

W następnym roku MEN wprowadziło program „Bezpieczna szkoła”. W ramach tego programu nakazano uczniom nosić mundurki. Powołano też koordynatora ds. bezpieczeństwa w szkole; została nim Katarzyna Janicka. Z końcem grudnia 2007 roku na emeryturę chciała odejść dyrektor B. Michalak. Pozostała jednak jeszcze na miesiąc, ale w tym czasie jej obowiązki przejęła Anna Skrzypecka. Od 4 lutego do 4 sierpnia 2008 r. obowiązki dyrektora szkoły pełniła Ewa Dąbrowska. W roku szkolnym 2007/08 rozdzielono bibliotekę na szkolną i publiczną, lecz pozostały one w tym samym pomieszczeniu. W placówce zaszły kolejne pozytywne zmiany: przebudowano wejście do szkoły, wyłożono je kostką brukową, ustawiono stojaki na rowery, pobudowano też chodnik prowadzący do szkoły i przedszkola oraz parking przed budynkiem, zainstalowano barierki, słupki i łańcuchy zabezpieczające przed wyjściem uczniów bezpośredni na drogę (pozyskano je dzięki pomocy Fundacji „Bezpieczna Droga”), ze środków Gminnej Komisji Rozpatrywania Problemów Alkoholowych w Mokrsku rozpoczęto budowę boiska do koszykówki i siatkówki oraz zgromadzono niezbędny sprzęt sportowy, do pracowni komputerowej zakupiono nowe szafy, pomalowano pracownię przyrodniczą i komputerową oraz wymieniono w nich wykładziny, zamontowano tablice korkowe na korytarzu dolnym, w klasach i pokoju nauczycielskim. Szkoła przygotowała program artystyczny na gminne obchody Święta Niepodległości. Uczennica I. Dąbrowska zajęła V m. w kat. klas III w województwie w ogólnopolskim konkursie „Alfik humanistyczny 2008”. Dzięki pomocy Rady Rodziców doposażono placówkę w nowe programy komputerowe, książki, pomoce dydaktyczne, tablice i mapy, zakupiono sprzęt sportowy i kamizelki oraz nowoczesny telewizor, DVD, kino domowe i mikrofony bezprzewodowe.

Od 5 sierpnia 2008 r. dyrektorem szkoły jest Aneta Słowik. Od roku szkolnego 2008/09 język angielski obowiązuje we wszystkich klasach. Szkoła wystąpiła do GKRPA w Mokrsku z projektem i w ten sposób pozyskała fundusze na imprezę środowiskową pod hasłem: „T jak trzeźwość, A jak abstynencja” i towarzyszące jej inne działania. Uczennica I. Dąbrowska zdobyła nagrodę za zajęcie II m. w kat. klas IV w województwie w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym „Panda 2009” z języka polskiego. Jak co roku uczniowie brali udział w różnych akcjach charytatywnych, np.: Góra Grosza, Gorączka złota. W czerwcu cała społeczność lokalna bawiła się na przygotowanym przez nauczycieli i uczniów, przy dużym zaangażowaniu rodziców, festynie rodzinnym pod hasłem: „Najlepiej razem”. Placówka wzbogaciła się o nowe biurka do wszystkich klas, ławeczki na korytarz i sprzęt sportowy. W czasie wakacji oddano do użytku małe boisko, odnowiono następne sale lekcyjne i korytarze, a w części sanitarnej zamontowano dozowniki na mydło i suszarkę elektryczną do rąk. Ponadto wyrównano i zagospodarowano teren wokół budynku. W sierpniu szkoła włączyła się w uroczyste obchody gminnych dożynek, które miały miejsce w Komornikach – dzieci i młodzież szkolna zaprezentowały piękny program artystyczny.

W roku szkolnym 2009/10 weszła w życie nowa podstawa programowa. Zmiany objęły tylko sześciu – i siedmiolatków. Ponadto, zgodnie z zaleceniami MEN, nauczyciele musieli w każdym tygodniu dodatkowo, w ramach swojego czasu pracy, przeprowadzić jedną godzinę zajęć pozalekcyjnych z uczniami, a od następnego roku szkolnego – 2 godziny. Aby podnieść poziom nauczania, przy jednoczesnym tworzeniu atmosfery sprzyjającej uczniom, od września 2009 r. szkoła wzięła udział w projekcie „Szkoła z perspektywą”, finansowanym w całości ze środków Unii Europejskiej – dzięki temu na ciekawych zajęciach pozalekcyjnych wszyscy chętni uczniowie mogli zdobywać nowe wiadomości i umiejętności oraz rozwijać je (na zajęciach informatycznych, przyrodniczych, artystycznych) lub wyrównywać wszelkie braki będące skutkiem różnych dysfunkcji (na zajęciach korekcyjno – kompensacyjnych, wyrównawczych, logopedycznych), a szkoła zyskała dodatkowe, cenne wyposażenie.

W roku szkolnym 2010/1011 połączono szkołę i przedszkole – utworzono Zespół Szkoły i Przedszkola w Komornikach.

CDN.

[czytaj więcej…]