Laboratoria Przyszłości – listopad

W listopadzie uczniowie klasy ll, na zajęciach edukacji wczesnoszkolnej, rozwijali wyobraźnię, motorykę, umiejętności manualne i koordynację wzrokową poprzez zabawę z klockami konstrukcyjnymi, zakupionymi w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości. Mali konstruktorzy bardzo kreatywnie montowali i łączyli klocki ze sobą dzięki specjalnej formie, w odpowiedni sposób oraz w różnych konfiguracjach. Wszyscy pracowali z wielkim zaangażowaniem, a prace dzieci nadzorowała p. D. Kozica.

Natomiast uczniowie klas IV-VI na lekcjach techniki, pod okiem p. K. Janickiej, doskonalili haft krzyżykowy, wykorzystując zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości muliny, igły oraz  gotowe kanwy z nadrukiem Flagi Polski. #haftkrzyżykowy

Po zapoznaniu się z instrukcją obsługi podjęli pierwsze próby szycia.✂️📍🙂🪡🧵 Pomimo, że czasami ciężko było nawlec igłę, albo krzyżyk nie wyszedł i należało wypruć cały rządek, dali radę.
Efekty prac dzieci, czyli flagi narodowe, zdobiły stroje uczniów podczas akademii z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Z tej samej okazji, aby uwiecznić tak podniosłą uroczystość, wykorzystany został również aparat fotograficzny i kamera, a w tajniki obsługi tych sprzętów kolejnych uczniów wdrażały koordynatorki projektu: p. E. Kałużna i p. K. Biskup.