Oficjalne oddanie do użytku „ekopracowni”

18 października 2022 odbyło się uroczyste oddanie do użytku naszej nowej ekopracownii. Był to dzień, w którym również obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z okazji tych dwóch ważnych uroczystości w życiu szkoły, przygotowana została uroczysta akademia na którą zaproszono zacnych gości. Gmina Mokrsko pozyskała dotację w kwocie 36 367,00 zł na utworzenie w naszej szkole ekopracowni, w ramach Konkursu z dziedziny Edukacja Ekologiczna pod nazwą: ,,Nasze Ekologiczne Pracownie”, ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Na realizację zadania wydatkowano łącznie kwotę 40 991,80 zł. W prace remontowe włączyli się również rodzice, którzy pomagali w pomalowaniu ścian i położeniu paneli na podłodze. Pracownia wyposażona została w multimedialny sprzęt nowej generacji oraz specjalistyczne pomoce dydaktyczne. Do dyspozycji uczniów  i nauczycieli są: monitor interaktywny, mikroskop z kamerą, modele edukacyjne, plansze oraz przyrządy do badań i doświadczeń. Zakupione zostały też nowe meble, regulowane stoliki i krzesła, nowoczesne oświetlenie, rolety i rośliny.

Na uroczystym otwarciu ekopracowni obecni byli m.in. Poseł na Sejm RP – Paweł Rychlik, Wójt Gminy Mokrsko – Zbigniew Dąbrowski, przewodnicząca Rady Gminy Mokrsko – Halina Maślanka, sołtysi Jasnej Góry i Komorniki: Grażyna Ptak i Zbigniew Szkudlarek, przewodnicząca Rady Rodziców – Joanna Kaźmierska oraz rodzice, którzy pomagali w pracach remontowych. 

Wydarzenie to było również okazją do wręczenia przez wójta Zbigniewa Dąbrowskiego stypendiów naukowych uczniom, którzy w ubiegłym roku uzyskali wysokie wyniki nauczania. Otrzymali je: Zofia Piotrowska i Michał Majtyka. Gratulujemy!!!