Sukces w IX Powiatowym Konkursie Wiedzy Informatycznej “EDUsukces inFORMATyki”

 

W dniu 21 marca uczniowie klasy VIII: Michał Majtyka, Agnieszka Filecka, Michał Mateusiak i Mikołaj Gajda wzięli udział w finale IX Powiatowego Konkursu Wiedzy Informatycznej “EDUsukces inFORMATyki”, organizowanego przez Zespół Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu. Konkurs objęty był patronatem Starostwa Powiatowego w Wieluniu oraz Politechniki Łódzkiej. 
Nasi uczniowie zaprezentowali się bardzo dobrze, a szczególnie Michał Majtyka, który zajął III miejsce.

W konkursie wzięło udział prawie 40 uczniów z 10 szkół podstawowych: Złoczewa, Sieńca, Działoszyna, Pątnowa, Mokrska, Waszkowskiego, Komornik, Bieniądzic, Białej oraz Lututowa. Zadaniem uczestników było rozwiązanie on–line 50 zadań testu jednokrotnego i wielokrotnego wyboru, sprawdzającego wiedzę informatyczną.
Uczniowie wzięli również udział w wykładzie „Krosna XXI wieku, czyli GPT zabierze nam pracę”, który dla uczestników konkursu ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych przeprowadził dr inż. Michał Karbowańczyk z Politechniki Łódzkiej.
Gratulacje dla wszystkich uczestników.
 
 
Uczniowie, którzy wzięli udział w finale tego konkursu, zostali wyłonieni w etapie szkolnym, przeprowadzonym on-line 15 marca. W naszej szkole do konkursu przystąpiło 11 uczniów klasy VIII. Konkurs przeprowadzono na tej samej platformie co finał (Szkolna Platforma edukacyjna MOODLE) przez Zespół Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu. Odpowiedzialna za przygotowanie uczniów do konkursu była nauczycielka informatyki, p. Krystyna Biskup.