X Powiatowy Konkurs Informatyczny “EDUsukces inFORMATyki”

19 marca 2024 r. w Zespole Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu odbył się jubileuszowy X Powiatowy Konkurs Informatyczny “EDUsukces inFORMATyki”. Wzięliśmy w nim udział po raz drugi. Tym razem naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów z klasy VII: Maciej Ciężkowski, Fabian Pawlak i Adrianna Zawadzka.

W finale konkursu wzięło udział 59 uczniów z 5 wieluńskich szkół ponadpodstawowych oraz 12 szkół podstawowych (z powiatu wieluńskiego, sieradzkiego i pajęczańskiego). Tydzień wcześniej, 12.03.2024 r., w eliminacjach szkolnych na platformie edukacyjnej MOODLE administrowanej przez p. Artura Godynia – nauczyciela przedmiotów zawodowych w ZS nr 2 w Wieluniu, wzięło udział 145 uczniów. 
Honorowy patronat nad konkursem objęło Kuratorium Oświaty w Łodzi oraz Politechnika Łódzka.
Uczniowie, po rozwiązaniu testu składającego się z 50 pytań, mieli okazję wysłuchać dwóch ciekawych wykładów. Pierwszy na temat „Co dziś potrafi sztuczna inteligencja” wygłosił dr inż. Przemysław Nowak, a drugi „Każdy może tworzyć gry komputerowe” zaprezentowali studenci z Koła Informatycznego Niepokoju Politechniki Łódzkiej.
Nasi uczniowie mocno zaangażowali się w przygotowania do tego konkursu. Nie znaleźli się w ścisłej czołówce w finale, ale uzyskali bardzo dobre wyniki zarówno w eliminacjach szkolnych jak i w finale konkursu. Zdobyta wiedza i doświadczenie są z pewnością dla nich cenne. Za rok, będąc w kl. VIII, mogą ponownie wziąć udział tym w konkursie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.