Co się działo u Maluchów w naszym przedszkolu?

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
To święto ma krótką historię, bo Sejm uchwalił je stosunkowo niedawno – we wrześniu 2013 roku. Po co? Ma podkreślać wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci oraz popularyzować nowoczesne wychowanie przedszkolne, a także integrować przedszkola z różnych regionów kraju oraz środowiska, osoby, instytucje, które mają wpływ na wizerunek i jakość ich funkcjonowania. Przy okazji dostarcza dzieciom okazję do świętowania, zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

Dzień Dyni
Niektórzy obchodzą Halloween, a inni bawią się z dziećmi podczas zorganizowanego w przedszkolu Święta Dyni…

Międzynarodowy Dzień Misia Pluszowego
Dzień Pluszowego Misia co rok obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny.

Wizyta aktora KACPERKA
W dniu 06.10.2018 r. nasze przedszkole odwiedził Aktor z Opola, który zaprezentował przedstawienie pt. ,,Czerwony Kapturek”. Dzięki spektaklowi i historii w nim opowiedzianej, przedszkolaki poznały ważne zasady: nie rozmawiamy z nieznajomymi, nie śmiecimy w lesie.
Dzieci były zachwycone spektaklem i z ogromnymi emocjami reagowały na wydarzenia oraz grę aktorów. Wszyscy świetnie się bawili i z niecierpliwością czekają na kolejne przedstawienie.

Święto Babci i Dziadka
„Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia, dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia…” te słowa można było usłyszeć podczas uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka, która odbyła się w 22 stycznia 2019 roku w Przedszkolu Publicznym w Komornikach.
Babcie i Dziadkowie zajmują szczególne miejsce w serduszku małego dziecka i są bardzo ważnymi osobami w jego życiu. Dlatego, Dzień Babci i Dziadka obchodzimy w naszym przedszkolu bardzo uroczyście.

Bal Przebierańców
Karnawał to wspaniały okres zimowych balów, zabaw, a także nieodłączny element dzieciństwa. Jest on atrakcyjną i bardzo lubianą przez dzieci formą rozrywki, dostarcza im wielu przeżyć, radości i zadowolenia. W środę 3 lutego w przedszkolu w Komornikach odbył się Bal Przebierańców. Już od wejścia można było wyczuć niecodzienny nastrój. Opowiadaniom, dyskusjom i wzajemnemu podziwianiu nie było końca. Nauczycielki przedszkola dołożyły wszelkich starań by wystrój sali balowej wprowadził dzieci w radosny nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy. Dzieci, przebrane w barwne i pomysłowe stroje, bawiły się świetnie, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała je do tańców. Po wielkiej prezentacji strojów rozpoczęły się tańce – przy rytmach wesołej muzyki, były one przeplatane zabawami oraz konkursami, zwycięzcy byli nagradzani cukierkami oraz balonikami. Do domu dzieci wracały we wspaniałych humorach, dzieląc się z rodzicami swoimi przeżyciami. Wspomnienia z tego balu na długo pozostaną w naszej pamięci.

JOGA DLA DZIECI – innowacja pedagogiczna w przedszkolu
Joga może być dla dzieci jedną z form spędzania wolnego czasu, jako połączenie przyjemnego z pożytecznym. Joga wpływa dobrze nie tylko na kształtowanie postawy fizycznej ciała najmłodszych, ale ma też potwierdzony pozytywny wpływ na ich intelektualny i emocjonalny rozwój. Jednak aby joga była dla dzieci pożyteczna, musi być dla nich wciągająca i fascynująca…. jak zabawa, do której chcą ciągle powracać i jak wyprawa, która będzie trwała na długo po zakończeniu zajęć.
Co daje joga dzieciom: dzieci są mniej skłonne do kontuzji i szybciej zdrowieją.
Joga przyczynia się do osiągnięcia równowagi fizycznej, mocniejszych mięśni, zwiększonej elastyczności i więcej pozytywnej energii, wyzwala kreatywność dzieci. Bardzo dobrze widoczne jest podczas zajęć, kiedy dzieci mają do wykorzystania sprzęt do jogi.

Pierwszy Dzień Wiosny w przedszkolu
21 marca dzieci z przedszkola – uroczyście powitały nową porę roku – Wiosnę, zaś pożegnały Zimę. Barwnym korowodem wspólnie z Marzanną, przemaszerowały na boisko szkolne z hasłem: „Wiosna”. Tam Marzannę spaliliśmy i w ten oto sposób na dobre Zimę pożegnaliśmy. W przedszkolu pojawiła się Pani Wiosna – kolorowa i radosna. Przedszkolaki zaśpiewały dla niej piosenkę. Wszędzie wkoło zrobiło się zielono, a słońce zaczęło świecić mocniej. Bardzo się cieszymy, że Wiosnę powitaliśmy. Mamy nadzieję, że Zimę zobaczymy dopiero za rok.

Dzień Bajek w Przedszkolu
Podczas Dnia Bajek w przedszkolu były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były muzyczne zgadywanki bajkowe, zabawy ruchowe. Dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami. W tym dniu przypomnieliśmy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Dzień Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane.

Wycieczka przedszkolaków do Wielunia
21 maja 2019 r. przedszkolaki wyruszyły na wycieczkę do Wielunia. Dla niektórych była to pierwsza podróż autobusem. Dzieci cieszyły się, że mogły zdobyć nowe doświadczenia w podróżowaniu.
Pierwszym punktem wycieczki był spektakl w Kino Teatrze Syrena p.t. „Miasta polskie w baśni i legendzie” w wykonaniu aktorów z Teatru Współczesnego z Krakowa. Przedstawienie zachwyciło przedszkolaków kolorową i ciekawą scenografią, efektami dźwiękowymi i świetlnymi. Następnym etapem była wizyta w Państwowej Straży Pożarnej w Wieluniu. Dzieci zeszły wraz z panem strażakiem do garażu. Tam strażacy pokazali wszystkie wozy strażackie, dzieci poznały ich wyposażenie począwszy od węży różnego typu, prądnic, siekier, nożyc, łomów i wielu innych rzeczy, o których często nawet nie miały pojęcia. Dzieci zobaczyły, a nawet przymierzały strój strażaka i dowiedziały się, że od momentu przyjęcia zgłoszenia do wyjazdu wozem strażackim strażacy mają tylko minutę! Pełne wrażeń i bogatsi o nowe wiadomości i umiejętności dzieci wraz z opiekunami opuściły budynek Państwowej Straży Pożarnej.

Wspólny czas z rodziną
Wspólne spędzanie czasu wolnego przez całą rodzinę scala ją i cementuje. Dzieci lubią chwile, które mogą spędzić razem z rodzicami. Pamiętajmy, że tak naprawdę nieważne, co będziecie razem robić – ważne, by robić to razem z dzieckiem. Dla dziecka najważniejsza jest miłość rodziców, ich obecność i szczere zaangażowanie we wspólne spędzanie czasu wolnego. Czas wolny spędzany z dziećmi i rodziną, to czas najpiękniejszy. Tak było 25 maja, kiedy przedszkolaki zaprosiły swoich rodziców aby świętować Dzień Mamy i Taty. Dzieci przygotowały przedstawienie – niespodziankę, podczas którego zaprezentowały wiersze i piosenki o mamie , tacie i rodzinie. Były też wspólne tańce, wspólne rysowanie i wspólnie spędzony czas. Dzieci szczęśliwe i zadowolone długo wspominały to spotkanie.

Święto Dzieci w Przedszkolu
We wtorek 4 czerwca w naszym przedszkolu zagościła muzyka, zabawa i radość. Dzieci dzięki inspiracji animatora Kacperka miały dzień pełen zabawy. Przedszkolaki miały okazję porywalizować ze sobą, potańczyć do znanych hitów, pomalować kredą na chodniku, wspólnie pośpiewać. W naszym przedszkolu cały dzień słychać było dziecięcy śmiech !

Cała Polska czyta dzieciom
Do akcji społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” włączyli się rodzice naszych przedszkolaków. Codziennie odwiedzała nas mama innego przedszkolaka aby przeczytać dzieciom bajkę. Dzieci słuchały z zainteresowaniem i zaciekawieniem. Nasi goście dostali serdeczne podziękowania od Przedszkolaków.

Mamy nowych przyjaciół!
W czwartek 6 czerwca dzieci z grupy Maluchów odwiedziły przedszkolaków z Krzyworzeki. Było to niezwykle ciekawe wydarzenie i niecodzienna wyprawa. Rodzice z ochotą zorganizowali transport do zaprzyjaźnionego przedszkola. Zawarliśmy nowe przyjaźnie, można było zobaczyć sale przedszkolne, a przede wszystkim wspólnie się pobawić. Były konkurencje, trochę rywalizacji, przepyszne ciasto drożdżowe i owoce. Dla Maluszków był to dzień pełen niespodzianek.