Nasi na konkursach wiedzowych

W dniu 24 października 2018 roku w ramach obchodów 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości RP odbył się Międzygminny Patriotyczny Konkurs Recytatorski pod hasłem „A to Polska właśnie”. Organizatorem konkursu była Gminna Biblioteka Publiczna w Białej. Konkurs odbył się w trzech kategoriach wiekowych. Jury oceniało interpretację i dobór utworu do wieku recytatora, kulturę słowa i ogólny wyraz artystyczny. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 32 młodych recytatorów. Publiczną Szkołę Podstawową  w Komornikach reprezentowały: Natalia Szczepańska i Zuzanna Namyślak z klasy VI. Wszyscy wykonawcy otrzymali okolicznościowe dyplomy i nagrody w postaci książek. Po zakończonych zmaganiach konkursowych uczestnicy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

9 listopada 2018 r.odbył się finał konkursu, który wyłonił mistrzów ortografii z klas IV i VI szkół podstawowych z Gminy Mokrsko. Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach: klasa IV i klasa VI. Nagradzane były tylko trzy pierwsze miejsca. Klasę IV reprezentowali: Oliwia Baranowska, Michał Mateusiak i Michał Majtyka, a klasę VI: Maciej Bednarek, Daniel Biskup i Kinga Mateusiak. W kategorii klasy IV trzecie miejsce zajął uczeń naszej szkoły: Michał Majtyka. Spotkanie odbyło się w ramach projektu Polubić czytanie „dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”.

27 listopada 2018 r. uczniowie klasy VII: Anna Soforek i Piotr Straszak wzięli udział w konkursie historycznym „Polska niepodległość u zarania II Rzeczypospolitej (1905 – 1921)” zorganizowanym przez Muzeum Ziemi Wieluńskiej. Celem konkursu było utrwalenie wydarzeń historycznych związanych z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. W teście pisemnym uczestnicy odpowiadali na pytania dotyczące m.in. procesu odradzania się Polski w 1918 r., ojców niepodległości, formacji wojskowych czy traktatu wersalskiego.