Przedszkolne wieści!

Co się działo w pierwszym półroczu w naszym przedszkolu. Zapraszamy!


Dzień Przedszkolaka
„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

20 września – to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce, bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i  ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.
Tego dnia, dzieci miały okazję spotkać się z dogoterapeutką i psem Jaso.Przedszkolaki dowiedziały się jak dbać o psa i poznały zwyczaje tego miłego zwierzęcia. Dzień pełen był zabaw i uśmiechów.

Pasowanie na Przedszkolaka
27 października 2017 r. odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – Pasowanie na przedszkolaka. W uroczystości brali udział rodzice 3  i 4 latków , „starszaki” wraz z wychowawczynią oraz pani dyrektor – Aneta Słowik. 
Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyki, zabawy ruchowe i taniec. Po części artystycznej dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania i upominek.

Święto Ziemniaka
Jesień to czas zbiorów ziemniaków a przy tym świetna okazja do wspólnej zabawy i bliższego poznania tego warzywa. Z tej okazji skorzystały przedszkolaki i  zapoznały się z ,,Bajką o Ziemniaku'', z której w prosty sposób dowiedziały się skąd on pochodzi i jak trafił do Polski. Przyswoiły sobie również wiele ciekawostek i informacji na temat ziemniaka. Z  twarzami pełnymi uśmiechów, brały udział w różnych konkursach i zawodach sportowych, w których głównym bohaterem był ziemniak.Dzieci rzucały ziemniakiem do celu, zorganizowały slalom z ziemniakiem na drewnianej łyżce, a także kibicowały swoim tatusiom podczas obierania ziemniaków. Wspólne zabawy były świetną okazją do integracji społeczności przedszkolnej. Zakończeniem święta było wykonanie wspólnie z rodzicami figurek z ziemniaków.

Dzień Dyni… czyli wesołe zabawy przedszkolaków…
W tym dniu przedszkolaki przyszły ubrane na pomarańczowo, a nawet przebrane w dyniowe stroje. Spędziły dzień na zabawach i konkurencjach z wykorzystaniem dyni.  Wszystkie dzieci przygotowały piękne prace plastyczne, które rodzice mogli podziwiać w naszej przedszkolnej galerii. Do obchodów Dnia Dyni przyłączyła się pani kucharka – ugotowała przepyszną zupę – krem z dyni.  

Święto Babci i Dziadka  
W zimowy miesiąc styczeń wpisane są takie  dni, które wzbudzają ogromne emocje –  to Święto Babci i Dziadka. Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią dzieciństwo udanym i szczęśliwym. Dla swych wnuków mają zawsze czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze lepiej rozumieją a przede wszystkim bezgranicznie kochają. Dla nich wnuczęta są radością życia. Dlatego w podzięce za ich wielkie serce 23 stycznia  2018 r. odbyło się uroczyste spotkanie, które stało się tradycją w naszym przedszkolu. Seniorzy mogli podziwiać umiejętności swych wnuków prezentujących wiersze, piosenki, tańce. Na koniec wszystkie wnuczęta  obdarowały swoich  bliskich przygotowanymi upominkami. Goście ze wzruszeniem patrzyli na swoje pociechy i wielkimi brawami dziękowali za występy. Dopełnieniem uroczystego spotkania był słodki poczęstunek. Atmosfera była uroczysta, podniosła i pełna radości. Święto Babci i Dziadka to dzień pełen uśmiechu, wzruszeń i radości.

 

Bal Przebierańców
Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas. Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, …  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok!