Wielki sukces w gminnym konkursie „Najlepszy Matematyk”

18 maja 2017 r. w Zespole Szkół i Przedszkola w Mokrsku odbył się IV Gminny Konkurs Matematyczny "Najlepszy Matematyk", adresowany do uczniów klas piątych i szóstych.

Naszą szkołę reprezentowało 3 uczniów klasy piątej, wyłonionych w wyniku szkolnych eliminacji. Byli to: Franciszek Derkowski, Bartosz Dzięcioł i Piotr Straszak. Uczniów do konkursu przygotowywała p. Krystyna Biskup. Zestawy zadań dla obu klas opracowała p. Jadwiga Jerzyńska – konsultantka ds. matematyki w WODN w Sieradzu, a organizacją konkursu zajęła się w tym roku p. Małgorzata Stefaniak z ZSiP w Mokrsku. 15 uczniów z pięciu szkół naszej gminy rywalizowało w dwóch etapach. W I części rozwiązywali oni 20 zadań zamkniętych, a w II części – 6 zadań otwartych. 
W wyniku zaciętej rywalizacji zwycięzcą został uczeń naszej szkoły – Franciszek Derkowski.
II miesjce zajął uczeń z Mokrska, a III – uczennica  z Ożarowa.
Konkursowi patronował Wójt Gminy Mokrsko – pan Tomasz Kącki, który osobiście wręczył Frankowi puchar przechodni dla Najlepszego Matematyka Gminy Mokrsko. Oprócz tego wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci I, II i III miejsca również atrakcyjne nagrody. 
Gratulujemy wszystkim naszym reprezentantom i życzymy dalszych sukcesów oraz tego, aby puchar przechodni jak najdłużej gościł w naszej szkole.