Co słychać w przedszkolu u starszaków?

W dniu 16 października 2018 r. w grupie  5-6-latków odbyły się zajęcia poświęcone Światowemu Dniu Mycia Rąk. Podczas zajęć dzieci aktywnie uczestniczyły w zabawach muzyczno – ruchowych, zapoznały się z prawidłową techniką mycia rąk, poznały sytuacje związane z koniecznością mycia rąk, dowiedziały się, że dzięki częstemu i dokładnemu myciu rąk mogą uniknąć wielu poważnych chorób, brały aktywny udział w zabawach badawczych z wykorzystaniem mydła, potrafiły wyciągnąć wioski z przeprowadzonego doświadczenia. Końcowych efektem było wręczenie wszystkim dzieciom Dyplomów Mistrza Świata w Myciu Rąk. 

26 października 2018 r. dzieci z grupy 5-6 latków obchodziły święto Dyni. Tego dnia każdy starszak słuchał piosenek i wierszy związanych z dynią, brał udział w licznych konkurencjach sportowych, oczywiście z wykorzystaniem dyni. Aby w pełni uczcić święto Dyni dzieci wykleiły obrazki przedstawiające dynię oraz bawiły się w pieczenie dyniowych ciasteczek wg pedagogiki Klanza. Podczas zabawy badawczo – praktycznej chętne dzieci szukały pestek ukrytych w środku dyni.

23 listopada 2018 r. starszaki zaprosiły do naszego przedszkola swoje ulubione misie z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. W tym dniu dzieci wspólnie z misiami brały udział w licznych  zabawach muzyczno – ruchowych i plastycznych.   

W dniu 30 listopada 2018 r. dzieci wspólnie z rodzicami wzięli udział w wieczorze wróżb i czarów andrzejkowych.

Wizyta Św. Mikołaja w naszym przedszkolu.

Dnia 11 grudnia 2018 r. w grupie 5-6-latków odbyło się zajecie otwarte dla rodziców. Celem zajęć było wywołanie radości u dzieci z powodu zbliżających się świąt oraz uczestniczenie bliskich osób we wspólnej zabawie, wzmacnianie więzi emocjonalnej w grupie przedszkolnej i w gronie rodzinnym. Punktem kulminacyjnym spotkania było, wspólnie z rodzicami, wykonanie kartki bożonarodzeniowej z przygotowanych różnorodnych materiałów.

Dnia 18 stycznia 2019 r. dzieci z grupy 5-6-latków wzięły udział w warsztatach plastyczno – technicznych z użyciem masy gipsowej. Zajęcia tego typu stanowiły atrakcyjną i kreatywną formę edukacji artystycznej dzieci, rozbudzały wyobraźnię, pozwalały rozwijać zdolności plastyczne. W trakcie warsztatów dzieci odlały gipsowe ramki na zdjęcia, słoneczniki oraz podstawki do podgrzewaczy w kształcie serc. Wykonane odlewy zostały zabrane do domu i pomalowane przez dzieci według własnej inwencji twórczej.

W dniu 31.01.2019 r. w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postaci. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, motylki, rycerzy, strażaka, tygryska…. nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Kiedy pojawiły się pierwsze rytmy wesołej muzyki, to wszystkie przedszkolaki z wielką ochotą rozpoczęli pląsy i tańce. Były „tańce – łamańce”, „pociąg”, „kaczuchy”, „krasnoludki”. Jednym słowem zabawa na 102.

Zima obsypała śniegiem nasz przedszkolny ogród, zapraszając tym samym dzieci z grupy starszaków  do wesołych wspólnych zabaw na śniegu. Ileż było radości kiedy okazało się, że śnieżny puch można lepić i tworzyć z niego różne kształty. Powstały śniegowe kule, które trafiały do celu wyznaczonego na drzewie. Śniegowe bałwanki pozostawione na terenie  ogrodu przez dzieci – uśmiechały się przez okna do przedszkola przypominając o spędzonych radośnie wspólnie chwilach.